Heidi Trautmann

Mar 23 - Apr 1 - 2nd Besparmak Theatre Festival 2012 in Catalköy Dedeman Theatre Tent
3/21/2012

It is for the second year that the Catalköy Belediye and its Art Director Derman Atik have organised a Theatre Festival to celebrate the International Theatre Day with performances for a week long with theatre groups from around the island. If you don't speak Turkish, it does not matter, join the fun and the excitement; the tickets are free.

 

2.Beşparmaklar Tiyatro Festivali  ALBAYIN KARISI  ile Çatalköyde start alıyor.

 

            Çatalköy Belediyesinin bu yıl 2. sini düzenlediği Beşparmaklar tiyatro festivali 23 Mart 2012 Cuma akşamı Bulgar tiyatro yazarı Hristo Boyçev in yazdığı ,Hüseyin Mevsim in Türkçeye çevirdiği Derman Atik’in yönettiği ALBAYIN KARISI ile start alıyor.

            Savaş karşıtı bir oyun olarak bilinen ALBAYIN KARISI savaşın ardında bıraktıklarına en çağdaş örneklerden biridir.Savaşların kötücüllüğü,terkedilmişliğin ve belirsizliğin hükum sürdüğü bir akıl hastanesinde hastaların yaşadıkları trajikomik bir anlayışla ortaya konuyor. Günlerin haftaların ayların dahi bilinmediği, sadece ve sadece o an için içinde bulundukları duruma göre yaşama yeniden tutunmaya çalışan hastaların,gerçekle her yüzleştiklerinde tüm travmatik olguları yeniden ortaya çıkıyor.Hastaların umutlarıının tükendiği,hayallerinin artık işe yaramadığı yarınlarını artık göremedikleri  ALBAYIN KARISI adlı oyun Kıbrıs insanının hep yaşadığı ve hiç atlatamadığı savaş sonrasını anlatıyor.

Dekor tasarımını özlem yetkili-kostüm tasarımını Derman Atik-Işık tasarımını Levent Cantürk-Müzik tasarımını Svetlana Krupoviç-kamera görüntüleri ve film montajını Mahmut Yıldırım –Reji asistanlığını Nezahet Sözerim-Sahne Amirliklerini Faize Sertel ve Susem Karahasan ın yaptığı Oyunda,Cenk Gürçağ-Soner Eminağa-Mehmet Soyluoğlu-Halık R.Serhun-Evren Mercimekçi-Dilek Kurnaz-Şerife Eminağa-Emine Gürçağ-Derman Atik-Yaşan Kadıroğlu-İlde Atik-Yonca Altay-Nurçin Tüney-Ayşen Rahvancıoğlu-Nezahet Sözerim-Şebnem Kuyucuoğlu-Özlem Akçal-Faize Sertel-Stephanıe Corbel rol alıyor.Oyunun müzik uygulamasını Oya Akın ve Ayten Bahçeli-Işık Uygulamasını İlkşen Atik-suflözlüklerini Ayşen Rahvancıoğlu ve Nurye Karahasan-Dekor Realizatörlüğünü Derman Atik-Dekor Uygulamasını Levent Korol-Tv.Cd uygulamasını yonca altay afiş broşür tasarımını Akif Karpuzoğlu-Fotoğraf Çekimlerini-Emre Ekinci ve Ayla Öztaşcı yaptı.

Çatalköy Basın bürosundan yapılan açıklamaya göre tüm oyunlar Dedeman Olive tree otelin gösteri çadırında saat 20.00 de başlayacaktır.Salon kapasitesi 300 kişilik olup tiyatro severlerin 824 40 68 den oyunlar için davetiyelerini alabilecekleri ve yerlerini ayırabilecekleri bildirilmiştir.

 

                                                            Çatalköy Belediyesi Basın Bürosu

Programme
Programme


Programme
Programme


Web Site Counter(web site counter)  [impressum