Heidi Trautmann

1035: The new MIMARCA Issue No. 86 is out and available
12/19/2018

https://www.facebook.com/ktmmobmimarlarodasi/posts/1439584932842377


Ana teması "Mimar-lık Müzakereleri” olan Mimarca Dergisi’nin 86. sayısı çıktı. 
KTMMOB Mimarlar Odasının yılda iki kez düzenli olarak çıkardığı Mimarca Dergisi'nin "Mimar-lık Müzakereleri” temalı yeni sayısı çıkmıştır. Derginizi Kıbrıs Türk Mimarlar Odası Merkez Ofisi Sekreterliğinden temin edebilirsiniz.

Pınar Uluçay Righelato’nun önsözüyle başlayan 86. sayıda, temayla doğrudan ilgili olan makalelerin yanı sıra, birçok değerli yazın ürününü sizlerle paylaşıyoruz. Mimarca 86’ya katkı koyan Hakkı Atun, Lerzan Aras, Murat Çetin, Burhan Atun, Cemile Çakmak Aydınlı, Cem Doğu, Cemre Erhan, Ümit İnatçı, Ehsan Daneshyar, Serhan Gazioğlu ile yayın kurulu üyelerinin emeği büyük! "Mimar-lık Müzakereleri” temasından yola çıkılarak Mimarlık İnsanları Bölümü’nde Mimar Burhan Atun ile yapılan söyleşide kendisinin mesleki deneyimleri ve projeleri yer aldı. Mimarlık Ödülleri Bölümü’nde ise Aga Khan Mimarlık Ödülleri incelendi. Disiplinler Ötesi başlığı altında Ümit İnatçı’nın elinden “Üç Ressam ve Üç Ritim” başlıklı bir sanat-düşün yazısı bulunuyor. Kitap Öneri Bölümü’nde ise “Mutluluğun Mimarisi” sizin için incelendi. Mimarca 86’yı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.
Mimarca 86’yı sizlere sunarken "Akdenizli Olmak" temalı 87. sayımıza katkı koymanızı diliyoruz. Ekteki çağrıda belirtildiği gibi göndereceğiniz yazılarınızla ilgili son teslim tarihinin 15 Ocak 2019’a uzatıldığını hatırlatırız. Mimarca’nın yazım kuralları için http://www.mimarlarodasi.org/…/mimarca-dergisi-eser-degerle… adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca Mimarca Dergisi'nin önceki sayılarına www.mimarlarodasi.org adresinden ulaşabilirsiniz.


Web Site Counter(web site counter)  [impressum